Uszkodziła się matryca, to najwyższy czas, aby ją wymienić. Zapraszamy na usługę wymiany matrycy. W celu wymiany matrycy musimy ustalić z jakim rodzajem matrycy mamy do czynienia, czy jest to matryca 40-pinowa czy jest to matryca 30-pinowa, czy to matryca typu LCD czy typu LED, czy  złącze matrycy jest po prawej czy po lewej stronie, czy matryca jest mocowana na zaczepy lub jest wklejana ( jeśli jest to matryca wklejana to może być ona wklejana w technologii Air to Air  lub  wklejana na gorąco, te informacje determinują proces naprawy). Jeśli na Twojej matrycy widzisz białe plamy to najwyraźniej doszło do  mechanicznego uszkodzenia i należy ją wymienić lub jeśli widzisz bardzo ciemny obraz mogło dojść do uszkodzenia podświetlenia matrycy. Kolejnym uszkodzeniem jakie często spotykamy jest to uszkodzenie objawiające się pionowymi, bądź poziomymi pasami różnego koloru na ekranie jest to uszkodzenie panelu wynikające z błędnych prądów jakie przepływają w naszym panelu to powoduje błędne wyświetlanie obrazu.

Często objawy uszkodzenia matrycy są mylone z objawami uszkodzenia karty graficznej bądź nieprawidłowym działaniem zasilacza, dlatego konieczność wymiany matrycy należy potwierdzić poprzez prawidłową diagnozę. Dlatego zachęcamy do przeprowadzania wstępnej diagnostyki urządzenia przed wymianą panelu.

Usterkę samej matrycy czasami da się rozwiązać poprzez jej naprawę, usuniecie oksydacji, bądź zabrudzeń. Kiedy matryca jest zbita, pęknięta, rozlana lub uszkodzona mechanicznie należy ją po prostu wymienić. Wymiana musi być przeprowadzona fachowo, dobór matrycy musi być dokonany przez osobę wykwalifikowaną.

Przy wymianie matrycy możemy zdecydować czy laptop ma być wyposażony w matrycę błyszczącą, która odbija światło imituje nieprzyjemne dla oka niebieskie światło czy możemy zamienić ją na matrycę matową, która nie odbija światła i jest przyjazna dla naszych oczu przy wymianie tej matrycy należy uważać na ładunki zebrane na nas, czyli ładunki elektrostatyczne one mogą w prosty sposób uszkodzić naszą matrycę bądź same elementy naszego laptopa. Przy wymianie matrycy należy pamiętać o odłączeniu źródeł zasilania przed rozpoczęciem pracy. Dzięki długoletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dobrać matrycę do każdego laptopa.