Czyszczenie układu chłodzenia. Twój laptop grzeje się, szybko się nagrzewa  lub jego praca jest niemiłosiernie głośna jest to symptom, który mówi nam o tym, że trzeba do niego zajrzeć i wyczyścić układ chłodzenia. Najczęstszą przyczyną usterki układu chłodzenia jest kurz, który gromadzi się nam w układzie chłodzenia, na wentylatorze, na turbinie zatyka nam ciepłowody co powoduje wzrost temperatury jednostki, a tym samym spadek jej wydajności w grach lub w pracy.

Często użytkownicy zgłaszają nam, iż ich obudowy są nadmiernie ciepłe co jest symptomem właśnie przegrzewania się jednostki mimo, iż obudowa laptopa jest w dobrym stanie czasami niestety wewnątrz laptopa mamy do czynienia z oto takimi sytuacjami, że wewnątrz laptopa wszystko jest pozatykane drobinami kurzu, do tego stopnia, że turbiny przestają się kręcić, a ciepłowody są całkowicie zapchane i niedrożne.

Jak zapobiec takiej sytuacji? No niestety nie da się, gdyż kurz niestety pojawia się wszędzie, w takim przypadku należy regularnie dokonywać czyszczenia laptopa, które składa się z czyszczenia układu chłodzenia, to znaczy wyczyszczeniu turbiny lub kilku turbin wyczyszczenia w myjce ultradźwiękowej ciepłowodów, wymiany pasty termicznej na procesorze graficznym oraz procesorze głównym oraz wymiany zużytych termopadów czyli separatorów cieplnych. Nie bagatelizuj tego jeżeli Twój laptop się przegrzewa, gdyż może to doprowadzić do znacznego spadku wydajności Twojego urządzenia, a tym samym spadku wydajności w grach lub programach, na których pracujesz w konsekwencji czego możesz doprowadzić do awarii sprzętu. Przestrzegam jednak nad samodzielnym czyszczeniem laptopów, gdyż aby bezpiecznie zabrać się do pracy należy być przede wszystkim uziemionym i posiadać specjalistyczne narzędzia, które w większości laptopów są wymagane do poprawnego demontażu części. Dlatego zachęcam do skorzystania z naszych usług zrobimy to sprawnie i profesjonalnie.