Lepiej zapobiegać niż leczyć … Przynajmniej raz do roku nasza jednostka powinna znaleźć się na serwisie, a to z uwagi na to, iż powinniśmy zrobić przegląd naszej jednostki począwszy od chłodzenia znajdującego się na procesorze, idąc dalej chłodzenie karty graficznej, która w dzisiejszych czasach kosztuje nie mało oraz sprawdzenia chłodzenia, o ile takie posiadamy znajdującego się na naszym dysku półprzewodnikowym.

Jeżeli mamy chłodzenie wodne znajdujące się na procesorze należałoby sprawdzić jego skuteczność termiczną oraz czy nie jest niedrożne poprzez zapchaną chłodnicę, przez co jej skuteczność cieplna znacząco spada, a tym samym spada wydajność naszej jednostki w grach i aplikacjach.

To samo tyczy się chłodzenia karty graficznej. Występują chłodzenia pasywne i aktywne, chłodzenia wodne, dlatego należy się im przyjrzeć, a przynajmniej raz w roku należy też wymienić pastę oraz termopady znajdujące się na procesorze graficznym oraz termopady, które znajdują się na całej płytce naszej karty graficznej. To samo dotyczy płyty głównej, gdzie znajdują się liczne radiatory, które mają pod sobą umiejscowione termopady różnej grubości, szerokości i przewodności cieplnej, dlatego zachęcamy, aby przynajmniej raz w roku sprawdzić i wymienić te które noszą ślady zużycia lub te, które już niestety są zużyte i nie trzymają swoich parametrów. Jest to dość nieodzowne jeżeli chcemy uzyskać jak najwyższą wydajność naszego komputera oraz jego bezawaryjna prace.