ITR SERWIS

pogotowie komputerowe

607 735 108

od 09:00 do 21:00

biuro@itr-serwis.pl

Mickiewicza 27/7, 66-400  Gorzów WielkopolskiO czym zapominają posiadacze Laptopów i Komputerów ?

Posiadacze laptopów w dzisiejszych warunkach eksploatacji powinni pamiętać i zwrócić uwagę na to, że serwis laptopa powinien odbywać się nie dłużej niż co 2 lata od jego zakupu podczas tego serwisu powinno się zweryfikować w laptopie stan pasty termicznej, ciekłego metalu, który jest nałożony na procesor i kartę graficzną oraz powinno się zweryfikować stan turbin chłodzących nasz układ odprowadzania ciepła.

Bardzo ważnym aspektem w serwisie komputera tudzież naprawie laptopa jest sprawdzenie czy temperatury przewidziane przez producenta w naszym laptopie – komputerze mieszczą się w zakresie przewidzianym przez producenta. Jeśli te temperatury odbiegają od widełek podanych przez producenta lub sam użytkownik stwierdza, iż jego laptop chodzi znacząco głośniej lub bardziej się nagrzewa niż podczas jego pierwszych miesięcy od zakupu, to nadszedł czas na jego serwis podobnie sprawa ma się w komputerach stacjonarnych, jeśli nasz komputer zaczyna się przegrzewać to możemy mieć do czynienia z trocklingiem cieplnym który skutkuje obniżeniem wydajności jednostki a w skrajnych przypadkach i jej awarią. Aby temu zaradzić powinno się serwisować komputer, przynajmniej raz w roku w skład takiego serwisu wchodzi:

  • weryfikacja stanu chłodzenia procesora
  • weryfikacja termiki karty graficznej
  • weryfikacja przepustów powietrznych oraz filtrów antypyłowych
  • weryfikacja wentylatorów pod kontem sprawności

 Jeżeli zachodzi potrzeba to czyścimy jednostkę ze złogów kurzu oraz wymieniamy pastę termiczną na procesorze. Wymieniamy termopady na odpowiednie i pastę termiczną na karcie graficznej, czyścimy wszystkie wentylatory w jednostce udrażniamy wszystkie kanały dopływu zimnego powietrza do jednostki. Czyścimy filtry przeciw pyłowe oraz weryfikujemy i sprawdzamy czystość w naszej elektrowni, czyli z zasilacza, jeśli zachodzi potrzeba jego oczyszczania to rozkręcamy go i czyścimy wszystkie podzespoły. Przeprowadzamy czyszczenie każdego wirnika oraz jego łopatek.

W niektórych przypadkach samo czyszczenie podzespołów w jednostce ( bez ich demontażu) nie wystarczy, dlatego świadczymy usługę czyszczenia poszczególnych podzespołów osobno najczęściej dotyczy to kart graficznych których budowa w ostatnich latach została dość mocno skomplikowana przez co czyszczenie ich zewnętrzne jest niemożliwe i trzeba je po prostu rozkręcić na części pierwsze.

Do oczyszczenia poszczególnych podzespołów używamy zazwyczaj wyspecjalizowanych myjek ultradźwiękowych oraz specjalistycznych narzędzi których zazwyczaj użytkownicy nie posiadają, dlatego zapraszamy wszystkich użytkowników do odwiedzenia naszego serwisu i skorzystania z naszych usług.Potrzebny Serwis Komputera laptopa lub notebooka ?

Skontaktuj si ze mną

pogotowie komputerowe

607 735 108

od 09:00 do 21:00

biuro@itr-serwis.pl

Mickiewicza 27/7, 66-400  Gorzów Wielkopolski